Üfürükçü hoca, üflediği gelinle ilişkiye girdi

ufurukcu-hoca

Ankara'da hırsızlık suçundan sabıkası bulunan ve kendisini hoca olarak tanıtan P.Ç., kaynananın oğluyla barışması için kendisine getirdiği gelinle ilişki yaşadı.

Ankara'da hırsızlık suçundan sabıkası bulunan ve kendisini hoca olarak tanıtan P.Ç., kaynananın oğluyla barışması için kendisine getirdiği gelinle ilişki yaşadı.

Ankara’da, film senaryolarını aratmayan bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Hırsızlık suçundan çok sayıda sabıkası bulunan P.Ç. (30), cezaevinden çıktıktan sonra taşındığı yeni mahallesinde kendisini ‘nefesi kuvvetli hoca’ olarak tanıttı. İmajını güçlendirmek için dairenin dekorasyonunu özel yaptıran P.Ç., evine küçük bir tekke görüntüsü verdi.

P.Ç.’ye başvuranlar arasında yer alan, bir temizlik firmasında çalışan M.A. ise sahte hocadan oğlu ile gelini arasında yaşanan şiddetli geçimsizliği çözmesini istedi.
P.Ç., M.A.’nın oğlu G.A. ile gelini O.A.’yı “okuyup, üfleyerek” tedavi etti. P.Ç., M.A.’ya, “yuvalarına huzur gelmesi için 3 adak adayacaksın. Gelinini ve oğlunu her hafta okuyacağım. Adakları senin yerine onları ben keseceğim, adakların parasını bana vereceksin” dedi. M.A., daha sonra P.Ç.’ye 3 adak bedeli olarak 3 bin TL verdi.

Takip edince anladı
P.Ç., gelin O.A. ile ilişki yaşamaya başladı. Karısını takip eden G.A., eşinin P.Ç.’nin yanına gittiğini öğrendi. Dolandırıldığını anlayan M.A. ve oğlu polise başvurdu. Şikâyet üzerine polis ekipleri P.Ç.’yi evinde gözaltına aldı. P.Ç., emniyetteki ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. O.A.’nın da evini terk ederek ilişki yaşadığı P.Ç.’nin yanına gittiği ve boşanma davası açtığı öğrenildi. Milliyet