Tarsus'ta kaza: 2 ölü

kaza-ambulans.jpg">kaza-ambulans

MERSİN'de kamyona arkadan çarpan araçtaki 85 yaşındaki İsmail Kavlak ile eşi 80 yaşındaki Meryem Kavlak yaşamını yitirdi.

MERSİN'de kamyona arkadan çarpan araçtaki 85 yaşındaki İsmail Kavlak ile eşi 80 yaşındaki Meryem Kavlak yaşamını yitirdi.

Tarsus İlçesi TEM Otoyolu Damlama mevkiinde Pozantı'dan Tarsus istikametine gitmekte olan 85 yaşındaki İsmail Kavlak yönetimindeki 01 JL 272 plakalı hafif ticari araç aynı yönde seyretmekte olan Hasan Hüseyin Tekdemir yönetimindeki 51 KS 677 plakalı kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle hafif ticari araçta bulunan sürücü İsmail Kavlak ve eşi 80 yaşındaki Meryem Kavlak araç içinde sıkışarak hayatlarını kaybetti. Yoldan geçen diğer araç sürücülerinin ihbarı üzerine bölgeye gelen Jandarma ve trafik ekipleri ikinci bir kazanın meydana gelmesini önlemek amacıyla yolu kontrollü olarak tek şeritten verdi.

Araçta sıkışarak hayatlarını kaybeden çiftin cesetleri Tar-Kur ekibi tarafından çıkarıldı. Tarsus Jandarma Komutanı Binbaşı Bahadır Ersoy Jandarma ve kurtarma ekiplerinin çalışmalarını yerinde izledi. Yapılan incelemenin ardından cesetler Tarsus Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Tolunay DUMAN / TARSUS(Mersin), (DHA)