Seri katil Deniz Şahin konuşmadı

deniz-sahin-cinayet

İstanbul Fatih'te Aziz Caner Emre, Songül Polat ve Yaşar Deli ile Esenyurt'ta Harun Koçalı'yı öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Deniz Şahin, poliste ifade vermeyerek "Susma" hakkını kullandı.

İstanbul Fatih'te Aziz Caner Emre, Songül Polat ve Yaşar Deli ile Esenyurt'ta Harun Koçalı'yı öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan Deniz Şahin, poliste ifade vermeyerek "Susma" hakkını kullandı. Polis şüphelinin ablasını, Genelevde çalışan bir akrabaları ile görüştüğü için öldürdüğünü tespit etti. Gözaltındayken uyuşturucu krizi geçiren şüphelinin hastaneye götürülerek tedavi ettirildiği belirtildi.

Fatih ve Esenyurt’ta 4 kişiyi öldürdükten sonra kullandığı plakasız motosikletle Silivrikapı’da güven timleri tarafından gözaltına alınan Deniz Şahin’in polisteki sorgusu tamamlandı. Sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürülen Deniz Şahin’in poliste ifade vermeyerek "susma" hakkını kullandığı öğrenildi.

ABLASINI GENELEVDE ÇALIŞAN AKRABASI İLE GÖRÜŞTÜĞÜ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ
Cinayet Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada Deniz Şahin’in işlediği ilk cinayette öldürdüğü ablası Songül Polat’ı genelevde çalışan bir akrabaları ile görüşmeye devam ettiği için öldürdüğü tespit edildi. Songül Polat’ın eşinin ifadesini alan polis bu sebeple şüpheli ile ablasının sık sık tartıştığını tespit etti. Bir süre önce ablasını bu sebeple ölümle tehdit eden Deniz Şahin’in olay günü ablasını telefonla aradığı ve alacağı olan parayı vermesi için telefonla buluşmak istediğini söylediği öğrenildi. Bu buluşmanın ardından şüphelinin ablasını aracının içinde vurarak öldürdüğü tespit edildi.

Şüphelinin daha önceden arkadaşları olan Aziz Caner Emre, Yaşar Deli ve Harun Koçalı’yı ise aralarında yaşanan bir alacak-verecek meselesi yüzünden öldürmüş olma ihtimalinin ağırlık kazandığı öğrenildi. Bu üç kişinin de uyuşturucu kullanmak ve satmak nedeniyle polise geliş kayıtları bulunduğu öğrenildi.

KORUMA ALTINA ALINAN ARKADAŞLARININ EVİNİ KONTROL ETMİŞ
Asayiş Şube Müdürlüğü yetkilileri seri cinayetlerin başlamasının ardından Deniz Şahin’in saldırma ihtimali bulunan 7 kişiyi tespit ederek polis korumasına alındığını belirtti. Bu kişilerin şüpheli yakalanana kadar Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait bir binada tutulduğu öğrenildi. Yapılan soruşturmada şüphelinin yakalanmadan önce koruma altına alınan bu kişilerden 3’nün oturduğu ve çalıştığı yerlere giderek araştırma yaptığı belirtildi.

SİLAHI KRİMİNAL POLİS LABORATUARINDA
Öte yandan Deniz Şahin’in gözaltında tutulduğu süre boyunca sık sık uyuşturucu krizi geçirdiği belirtildi. Dün gece yarısından sonra ağır bir kriz geçiren Deniz Şahin’in Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavi ettirildiği öğrenildi.

Yetkililer Deniz Şahin’in üzerinde bulunan ve olaylarda kullanıldığı tahmin edilen 9 mm çapında ruhsatsız silahın kriminal polis laboratuarındaki incelemesinin sürdüğü öğrenildi.