Şehit Er Rıdvan Çöpçü, toprağa verildi

ridvan-copcu

İZMİR'deki Alaybey Askeri Tersanesinde pazartesi günü yan yatan römorkörde şehit düşen 20 yaşındaki Er Rıdvan Çöpçü, memleketi Samsunun Ladik İlçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İZMİRteki Alaybey Askeri Tersanesinde pazartesi günü yan yatan römorkörde şehit düşen 20 yaşındaki Er Rıdvan Çöpçü, memleketi Samsunun Ladik İlçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit annesi Sevim Çöpçü, quot;Esmer oğlum Rıdvanım niye bana böyle geldinquot; diyerek ağıt yaktı.

İzmir Alaybey Askeri Tersanesinde önceki gün havuzda bakımda olan TCG Değirmendere Römorkörürsquo;nün havuzda Dalış sırasında sağ tarafa yan yatıp alabora olması sonucu şehit olan 8 askerden Er Rıdvan Çöpçü için memleketi Samsunun Ladik İlçesinde cenaze töreni düzenlendi. Şehit Er Çöpçürsquo;nün cenazesi Ladik İlçe Devlet Hastanesi morgundan alınarak ilçe merkezindeki Avcı Sultan Mehmet Camiirsquo;ne getirildi. Cenaze törenine Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit erin yakınları ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. 4 çocuk annesi, 40 yaşındaki Sevim ile babası 54 yaşındaki Ahmet Çöpçü, şehidin ablası Selma, kardeşleri; Burhan ve Halil Çöpçü tören sırasında gözyaşı döktü. Acılı anne Sevim Çöpçü oğlunun tabutu önünde quot;Esmer oğlum Rıdvanrsquo;ım Ağlamayacağım oğlum. Niye bana böyle geldinrdquo; diyerek ağıt yaktı. Şehidin ablası Selma Çöpçü de kardeşinin tabutuna sarılırken quot;Kara kardeşim benim. Biz seni böyle mi karşılayacaktık? Haydi çık oradan da kardeşlerinde güreş tutquot; diyerek ağladı. Şehidin babası ve iki erkek kardeşi de tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit Er Rıdvan Çöpçünün tabutunun önüne kendisine ait çok sevdiği Beşiktaş forması konuldu. Şehit Er Çöpçünün geçen yıl Ankarada bir inşaatta parke döşemesi işinde çalışırken tinerin tutuşması sonucu vücudunun bir kısmının yandığı hastanede tedavi gördükten sonra iyileştiği belirtildi. Askere gitmeden önce İstanbulrsquo;da çeşitli lokantalarda aççı olarak da çalışan Şehit Er Rıdvan Çöpçünün biriktirdiği 1750 TLrsquo;yi askere gitmeden önce annesine verip ldquo;Bana para lazım olursa bundan gönderirsinizquot; dediği ifade edildi.

Şehit Er Rıdvan Çöpçü için öğle namazı ardından cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını İl Müftüsü Yrd.Doç.Dr. Hayrettin Öztürk kıldırdı. Cenaze namazının ardından şehidin Türk Bayrağırsquo;na sarılı tabutu top arabasına konularak bir süre kortej eşliğinde taşındı. Daha sonra cenaze aracına konularak Yumaklı Köyürsquo;ne götürülen şehit Rıdvan Çöpçünün cenazesi burada defnedildi.

Hakan ÇELİKBAŞ,İlker AKTAŞ/LADİK(Samsun), (DHA)