Konya'da okullar tatil mi?

konya-tatil-okullar

KONYA'da yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçede eğitime bugün ara verildi. Karatay ve Selçuklu ilçelerinde de taşımalı sistem kapsamında eğitim veren okullar tatil edildi.

KONYA'da yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçede eğitime bugün ara verildi. Karatay ve Selçuklu ilçelerinde de taşımalı sistem kapsamında eğitim veren okullar tatil edildi. Karaman'ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde de eğitime 1 gün ara verildi.

Kar yağışı Konya'nın özellikle ilçelerinde hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığının 40 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yoğun kar yağışı nedeniyle Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Derbent, Doğanhisar, Halkapınar, Güneysınır ve Kulu'da eğitime bugün ara verildiğini bildirdi. Karatay ve Selçuklu ilçelerinde de taşımalı sistem kapsamındaki okullar bugün tatil edildi.

Kar yağışı ulaşımı da olumsuz etkiledi. Özellikle Konya- Afyonkarahisar, Konya- Ankara ve Konya- Aksaray karayolları, buzlanma ve tipi nedeniyle araçların yoldan çıkması sonucu zaman zaman ulaşıma kapandı.

Tolga YANIK/KONYA, (DHA)