Ahmet Kural ve Murat Cemcir'in yeni dizi: "Kardeş Payı"

ahmet-kural-ve-murat-cemcirin-yeni-dizi-kardes-payi2

Ahmet Kural ve Murat Cemcir 'Kardeş Payı' ile çok yakında Star TV'de seyircisiyle buluşacak.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir 'kardeş payı' ile çok yakında Star TV'de seyircisiyle buluşacak.

ahmet-kural-ve-murat-cemcirin-yeni-dizi-kardes-payiYapımcılığını NTC Medya Mehmet Yiğit Alpin üstlendiği, hem senarist hem yönetmen koltuğunda Selçuk Aydemir'in bulunduğu dizinin başrollerini Ahmet Kural, Murat Cemcir, Seda Bakan, Rıza Akın, Ayşe Kökçü, Şinasi Yurtsever, Ali İhsan Varol, İpek Yaylacıoğlu, Berfu Öngören, Korhan Herduran, Nazlı Tosunoğlu, Sadık Gürbüz, Fulden Akyürek paylaşıyor.

ahmet-kural-ve-murat-cemcirin-yeni-dizi-kardes-payi3Dizide Ahmet Kural (Metin) ve Murat Cemcir(Ali) su tesisatçısı, Seda Bakan ise evin geçimini sağlayan akıllı küçük kardeş (Feyyza) karakterine can veriyor.Mahalle duygusunun yoğun olarak hissedileceği dizide mucit kardeşler Metin ve Ali’nin dünyaya barış ve mutluluk getirecek bir icada imza atmalarıyla hayatları değişecek.

ahmet-kural-ve-murat-cemcirin-yeni-dizi-kardes-payi5DİZİNİN KONUSU ŞÖYLE:
Metin, Ali, Feyyza orta halli bir mahallede büyümüş aynı evde aileleri ile yaşamak zorunda olan üç kardeştir. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin, efsane üçlüyü hayatının sonuna kadar yaşatmak için üç çocuk yapıp Metin, Ali ve Feyyaz isimlerini koymaya yeltenir. Üçüncü çocuk kız olunca adı Feyyza olur.

ahmet-kural-ve-murat-cemcirin-yeni-dizi-kardes-payi4Tahsin her yaz Metin ve Ali'yi "Okumazsan kolunda bir altın bileziğin olsun" gizli tehdidiyle su tesisatçısında çırak olarak çalıştırır, iyi kötü de para kazanınca okumayıp hakikaten tesisatçılık yapmaya başlarlar. Yazları bir yere çırak vermediği tek çocuğu Feyyza ise okur ve şu an evin temel geçim kaynağıdır.

ahmet-kural-ve-murat-cemcirin-yeni-dizi-kardes-payi6Metin ve Ali eve zerre para getirmezler ama "Dünya'ya barış ve mutluluk getirecek" diye iddia ettikleri bir icada imza atarlar. Kimsenin ciddiye almadığı icadın zamanla gerçekten çalıştığını göstermeleriyle, tüm dengeler değişir.