Lütfi Savaş kimdir?

lutfu-savas

Doç. Dr. Lütfü Savaş 1965 yılında Antakya’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Lütfü Savaş, İstanbul Okmeydanı Sosyal Sigortalar Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünde uzmanlık eğitimine başladı.

Doç. Dr. Lütfü Savaş 1965 yılında Antakya’da doğdu.  Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Lütfü Savaş, İstanbul Okmeydanı Sosyal Sigortalar Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünde uzmanlık eğitimine başladı. 2000 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Eğitim ve Araştırma Hastanesine öğretim üyesi olarak girdi.

Mustafa Kemal Üniversitesi’ne donanımlı bir tıp fakültesi kazandırmak amacıyla fakültenin kuruluşunda önemli görevlerde bulundu. Aynı tarihlerde Araştırma Hastanesi’nde Kurucu Başhekim Yardımcılığı görevini başarıyla yürüttü.

2007 yılında Doçentlik ünvanını alan Doç. Dr. Lütfü Savaş Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin aktifleşerek eğitime başlamasında öncü isimlerden biri oldu.

Hatay ve Hatay halkına hizmet etmeyi misyon edinen Doç. Dr. Lütfü Savaş, 2009 yılındaki yerel seçimlerde Antakya Belediye Başkanı seçildi. Geçtiğimiz günlerde AK Parti2den istifa eden Savaş, CHP'ye geçti.

Evli ve iki çocuk babası olan Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eşi de kendisi gibi Tıp Fakültesinde öğretim üyesidir.