Aile hekimini nereye şikayet edebilirsiniz?

aile-hekimi

Aile hekimini nereye şikayet edebilirsiniz? İşte Aile hekimi şikayeti, Aile Hekimi Sorgulaması - Sağlık Bakanlığı, Aile hekimliği ve hastalıklar ve Aile Hekimi Bul

Aile hekimini nereye şikayet edebilirsiniz? İşte Dr. Turan Altınsu aile hekiminden memnun kalmayan kişiler için onları nereye şikayet etmeniz gerektiğini şu şekilde anlatmış...

İŞTE O YAZI

''Bir internet sitesinde aile hekiminden memnun olmayanlar sayfa açmışlar, veryansın ediyorlar hekimlerine. Nereye şikayet edebilecekleri konusunda birbirlerinden akıl alıyorlar. İlginç fikirleri olanlar bu platformda paylaşıyorlar. Az sonra buradan çeşitli şikayetleri paylaşacağım. Birde sitenin admini var. Ne iş yapar, gerçekte uzmanlık alanı nedir bilemiyoruz ama onunda ilginç çözüm önerileri ve tavsiyeleri var şikayet sahiplerine.

Bu şikayetleri okuduktan sonra sağlıkta dönüşümün sağlık personeli ve fiziksel dönüşümünün tamamlanmış olduğunu ancak “hal" ayağının daha başlamamış olduğunu gördüm. Sağlıkta dönüşüm tüm hızıyla devam ederken halk buna entegre olamıyor. 1 Temmuz dan beridir tam 1000 adet broşür dağıttık “182” ile ilgili, gelen tüm hastalarımıza bundan böyle randevu alın gelin dedik. 15 gün sonunda henüz randevu alan yok.

TV ler, gezeteler, aile hekimleri bangır bangır “182” derken halktan 15 günde sıfır tepki olması tezimi destekliyor. Konu şikayet olunca 184 ün çağrı sayısı ortada. Bakanlık acilen 2 şeyi yapmalı. Birincisi halka neyin suç neyin kanuni hak olduğu anlatılmalı. İkincisi şikayetinde haksız olduğu ispatlanan kişiler karşı dava ile sıkıştırılmalı. Meslekten soğutma, zaman, kağıt, enerji israfları, olumsuz reklam gibi hekimin etkilendiği konular da haksız şikayette bulunan kişiye faturası çıkarılmalı.

Şimdi yorumları paylaşıyorum; okuyup yazdıklarımı düşünün haksız mıyım?

Sitenin adresi: http://www.sskbilgi.net/6571.aile.hekimlerini.sikayet.edebilecegimiz.yer.neresi.asp

Aile hekimimden şikayetçiyim. Ne talepte bulunsak kabul etmiyor. Başka aile hekiminede geçemiyorum çünkü en yakın olan bizim aile hekimimiz. Çocuk sınava hazırlanacak cümle alem rapor alıyor biz alamıyoruz.Herkesin eczaneye borcu var ama biz borca ilaç alamıyoruz, bizim hekim bana mı sordun alırken diyip yazmıyor.

Dişim ağrıyor , antibiyotik yazmıyor, diş hekimine gideceksin diyor. Annemim raporlu ilaçlarını yazdırmaya gidiyorum, listenin en altındaki amoklavin ve dolorex i yazdıramıyorum, annemin devamlı kullandığı bu ilaçları yazmıyor. Babam tansiyon haplarının bir kısmını kaybetmiş yada çift çift yutmuş, yazınca daha elinde var görünüyor eczacı benim üzerime yazılırsa verileceğini söylüyor ama yine bizim güya aile hekimimiz yazmıyor.

Nasıl aileden biri gibi olacak ki. Kardeşim olsa yazar. Demekki kardeş gibi göremem. Eskiden baktıkları hasta başına döner sermaye alıyorlarmış, ne desek yapıyorlardı, şimdi aldıkları ücret sabitmiş ne desek yapmıyorlar. Böyle sistemmi olur. Yazıklar olsun. İmza toplasak buraya başka aile hekimi verirler mi? Yada nereye şikayet edebiliriz? Cevaplarsanız sevinirim.

·Merhaba bugun sağlık raporu amak için aile hekimie gtim saat 9 da oaradaydım 11,35 te sıra geldi. oysa ki diğer doktorlar bomboştu. kendilerine sordum bizim işimizi siz halledemez misiniz diye? illa aile hekiminizin yapması gerekiyor diye cevap aldım. 8 tane doktor vardı 1 tanesi 35 hasta bakmıstı sıra bana geldiğinde, diğer 7 tanesi mutfakta oturuyordu. Nasılsa hasta yok diye Bu nasıl iştir söyleyin. Tüm sabahım sıranın bana gelmesini bekledim. Buna bir çözüm bulunmalı.

·Annem yüksek tansiyon ve osteoporoz hastası alması gereken ilaçlar var. Kadın da aile hekimine gidiyor . Aile hekimi haftada 1 gün sağlık ocağına uğruyormuş Diğer doktorlarda biz ilaçlarını yazamayız demişler. Kadın doktorun keyfini mi bekleyecek yoksa ölmeyi mi..... Bu insanların mesai kavramı yokmu. ama haklılar TUS u kazanamayan adamı oraya oturtursan ancak böyle hizmet alırsın..... Bu sistem böyle giderse çöker .....

·Arkadaşlar yerden göğe kadar hakılısınız çünkü kısa zaman içinde aile hekimliğinde çelıştım salla başını al mmaşını bunların hepsi hemşiresinden tut ebesine kadar... devlet hiç iyi yapmadı birde sanki aile merkezi değilde apartman yönetiyorlar vallam bunlar hasta ya bakmazlar çünkü aklııları hep maaşımız nasıl yatcak yada şu saat geçsede hesap kitapa baksak valla ciddi bi yer bulalımda şikayet edelim yada mesaj atarak şikayet edebileceğimiz yer varmı onuda bilmiom çookkk rahatlar yazık bu insanlara..

·EVDE ÖZÜRLÜ HASTAM VAR AMA EVE GELİPTE İLGİLENEN YOK NASIL AİLE HEKİMLİGİ BU ANLAMADIM NEDENİ EVE GELEMİYOLARMIŞ ÇÜNKÜ BÖYLE Bİ UYGULAMALARI YOKMUŞ

·Aile hekimi olan ve evli ilaç mümessilleri ile özel ilişkiler yaşayan artı ilaç firmalarından çeşitli talepleri ve çook yüksek talepleri olan eczaneler ile ortak çalışan aile hekimini nereye şikayet edebiliriz..??ispatlamak mutlaka gerekirmi??böyle bir şikayet doğrultusunda hakkında inceleme başlatabilirlermi ??

·EŞİM SAĞLIK OCAĞINA GİTTİ DOKTOR BEYE İKİ ÜÇ TANE TAHLİL İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ ALDIĞI CEVAP BAKKALDAN EKMEKMİ İSTİYORSUNUZ ONA BİZ KARAR VERİRİZ OLDU HER HASTA DURUMUNU BİLİR HERHALDE GİDİP ONDAN BİR KİLO DOMATES VER DEMEMİŞ RAHATSIZLIĞI İLE İLGİLİ TAHLİL İSTEMİŞ BU DOKTOR BEY AİLE HEKİMİ BİRDE AİLE HEKİMİ BÖYLEMİ OLMALI SİZCE .

·Trafik kazası geçirdim. boynum felaket ağrıyordu. Aile hekiminden 3 günlük bir rapor alamadım. daha sonra bir devlet hastahanesindenden rahatlıkla aldım. aile hekimleri ne iş yapar. akşama kadar sağlık ocağında boş boş oturuyor. bir hastasına da benim yapabileceğim bir şey yok deyip gönderiyor. Bahsettiğim kişi Malatya-....sağlık ocağında ..... aldıkları para haram olsun. memlekette halen bu tür insanlar görev yapıyor.

·EVET BENİM BAĞLI BULUNDUĞUM AİLE HEKİMİDE ÇOK YAVAŞ DİĞER DOKTARLAR BİR SAATTE 15 HASTA BAKIYORSA BİZİM 5 TANE BAKIYOR VE BİR İLAÇ YAZDIRMAK İÇİN SAATLERCE BEKLİYORUZ,BENCE DENETİM EKSİKLİĞİ VAR,OLAN HEP VATANDAŞA OLUYOR..........

· Aile hekimimi istemiyorum.onun ve onun gibilerin sağlık bakan lığınca denetlenmesini ayrıca benim aile hekimliğinden çıkarılmasını istiyorum.

· T.C Sağlık Bakanlığına bağlı Aile Hekimliği Merkezlerinin çöktüğüne inanıyorum; Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ'ın bu merkezlere el atmasını temenni ediyorum. Benim maruzatım Eczane müessesesi sahibi ve çalışanının Aile hekimliğine girmemesinin kanunda bir yeri olup olmadığını öğrenmek istiyorum..

Hikaye şudur: sağlık ocağı Dr. eczane çalışanlarının sağlık merk. girilmemesini istiyor Eczaneler doktorun reçetede eksik teşhis,doz hatası v.b düzeltmeleri nasıl yapacak sonuçta reçeteyi yazan dr' da insan gökten zembille inmediya hergün SUT değiştiği bir ülkede bizim eczane çalışanlarının günahıne sayın bakan açıklama bekliyorum ivedilikle saygılarımla. M.BAŞ

·Aile hekimliği başladığında o kadar reklam yaptılar ki, aile hekimimiz olunca istesem beni sırtında taşıyacak sanıyordum. Canım sıkıldığında akşam cebini arıyorum çalıyor çalıyor açmıyor. Açsada yok sinemadayım yok lokantadayım yok müsait değilim, gündüz polikliniğe gel diyor. Bazen eşinin sesi geliyor arkadan, kıskanıyor sanırım hastaları. Kıskanacaksa ne diye doktor eşi olmuşki. Ben istediğim anda ulaşamayacaksam ne diye var bu aile hekimliği. Bimer e şikayet etsem sonuç alabilir miyim?

·Öğretmen olarak görev yapmaktayım. Aile hekimimden memnun değilim. Kardeşimin nikahı vardı. 5 gün rapor istedim vermedi. Ben ona yalvarmak zorunda mıyım? Ben eğitim fakültesinde okurken okul müdürlerinin bizim amirimiz olacağını söylemişlerdi. Ama yanlış söylemişler. Öğretmenlerin amiri doktorlardır. Müdürümden izin istiyorum, tamam diyor ama rapor getirirsen izin veririm diyor. Şimdi bu durumda izni müdür mü veriyor doktor mu? Bu sistem değişmeli, doktorlar amirimiz olmamalı. Onlar eğitimden ne anlar. Eğitim bizim işimiz. Bana rapor vermeyen aile hekimimi 184 e şikayet ettim, henüz geri dönmediler. Döndüklerinde sonucu burada yazacağım. Başka nerelere şikayet edebiliriz?

Aile hekimimizden şikayetçiyim. Eczanede bulunmayan ilaçları yazıyor. Eczacı reçeteyi düzelttir gel diyor, gidiyorum düzeltmiyor, eczane bu ilacı bulundurmak zorundaymış. Evime daha uzak bir eczaneden temin edebiliyorum, yakın eczane dururken fazladan yol gidiyorum. 184 ilgilenmedi. Bimere yazsam cevap alır mıyım?''

Aile Hekimi kimdir?


Hastane Randevu Sistemi


Aile Hekimi Sorgulaması – Sağlık Bakanlığı


Aile hekimliği ve hastalıklar


Aile Hekimi Bul